Boston – przewodnik

Nazywany „Hubą Wszechświata” przez niektórych, Boston pozostaje książkową i mózgową enklawą i przyjmuje miliony turystów każdego roku. Jest to prawdopodobnie największe spacerowe miasto w Ameryce. Łatwo pójść na spacer i zobaczyć jego zabytkowe dzielnice, muzeum lub trzy i zjeść kolację przy nabrzeżu w ciągu dnia. Niektórzy nazywają go także intymną metropolią Ameryki lub największym małym miasteczkiem, ale tak czy inaczej, jest to klasyczne i urocze miejsce przeznaczenia Nowej Anglii. Wąskie uliczki i murowane budynki w Bostonie są charakterystyczne dla europejskiego powietrza znacznie bardziej niż większość miast amerykańskich, choć ma też pewne nowoczesne elementy.
Hotele takie jak, Fairmont Copley i Langham Boston mogą być klasycznymi filarami, ale miasto jest teraz siedzibą Mandarin Oriental i jest dumny z rock and roll Verb. Podobnie, scena kulinarna metropolii rozciąga się od nienagannych owoców morza i klasyki Nowej Anglii do innowacyjnego menu z szefami kuchni, takimi jak Barbara Lynch i Ken Origer. Odnosi się do też do wielu atrakcji miasta. Faneuil Hall i zakupy na Newbury Street są sprawdzonymi i prawdziwymi działaniami popularnymi wśród turystów, ale warto pokopać trochę głębiej i oglądnąć dzieła sztuki, które liczą tysiące lat, w Muzeum Sztuk Pięknych, pobawić się w smakosza w nowo otwartym Boston Public Market lub zaczerpnąć świeżego powietrza podczas wędrówki po Boston Harbor Islands.
Warto pamiętać, że pogoda w Bostonie jest typowa dla innych miast w północno-wschodnich Stanach Zjednoczonych, czyli łagodne wiosny, ciepłe lata i śnieżne zimy, ale dzięki temu nie ma złego czasu na odwiedzenia tego miasta.